Regioner/Landsting

 

Västra Götalandsregionen

 

Ann Stokland, sjukhusdirektör, Kungälvs sjukhus

e-post: ann.stokland@vgregion.se, tfn: 0303-987 65

 

Mats Dahl, chef för akutkliniken, Kungälvs sjukhus

e-post: mats.dahl@vgregion.se, tfn: 0303-74 34 33

 

Peter Hansson, VD, GöteborgsOperan

e-post: peter.hansson@opera.se, tfn: 031-10 80 00

 

Lotta Dellback, Personalchef, GöteborgsOperan

e-post: lotta.dellback@opera.se, tfn: 073-917 80 09

 

André de Vries, Enhetschef, Lön och ekonomiservice

e-post: andre.devries@vgregion.se, tfn: 0706-63 60 79

 

 

 

Region Halland

 

Catarina Dahlöf, Regiondirektör

e-post: Catarina.Dahlof@regionhalland.se, tfn: 0768-18 48 96

 

Jörgen Preuss, Bitr regiondirektör

e-post: Jorgen.Preuss@regionhalland.se, tfn: 0705-45 38 55

 

Mats Eriksson, Styrelseordförande, Hälso- och sjukvårdsstyrelsen

e-post: mats.eriksson@regionhalland.se, tfn: 070-595 60 85

 

Kerstin Malm Andersson, Närsjukvårdschef

e-post: Kerstin.Malm-Andersson@regionhalland.se

tfn: 0340-48 24 65

 

 

 

Landstinget i Värmland

 

Gunilla Andersson, Landstingsdirektör

e-post: gunilla.andersson@liv.se, tfn: 054-61 42 05

 

Harald Ludviksen, Chef för verksamhets- och ledningsstöd

e-post: harald.ludviksen@liv.se, tfn: 0730-425 100

 

Agnetha Jonsson, servicechef

e-post: agnetha.jonsson@liv.se, tfn: 054-61 57 09

 

Annette Andersson, Länschef Radiologi

e-post: annette.andersson@liv.se, tfn: 070-387 57 56

 

 

 

Region Skåne

 

Benny Ståhlberg, Primärvårdschef

e-post:benny.stahlberg@skane.se, tfn: 0766-48 60 12

 

 

 

Ni får gärna kontakta de referenser

som vi angivit på denna sida.

Åkesson Managementkonsult AB, Futteviksvägen 24, 442 97 Kode

E-post: info@akessonkonsult.se

Telefon: 070-513 47 31

Organisationsnummer: 556738-1537